Duygu Demirbaş, OT, Msc (cand.) 

 

1997 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2015 yılında Semiha Şakir Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ergoterapi Bölümünü burslu olarak kazanmış ardından lisans hayatının 3. Yılında İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi eğitimine başlamıştır.

2019 yılında “Okul Öncesi Dönemde Somatodispraksi Paternine Sahip Olgunun Ergoterapi Süreci ve Akademik Becerilerini Geliştirme” adlı mezuniyet projesi ile Ergoterapi lisans eğitimini başarıyla tamamlayarak mezun olmuştur. Lisans hayatının başından sonuna kadar pediatri alanına ilgi duymuştur ve bu alanda spesifik çalışmalarını sürdürmüştür. 

2020 yılında Üsküdar Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji alanında yüksek lisans eğitimine başlamıştır ve hala devam etmektedir.

Lisans sürecinde çeşitli sempozyum ve kongrelerde katılımcı olup, çalışma arkadaşları ile yürüttüğü “Duyu Bütünleme Temelli Müdahale Üzerine Yapılan Araştırmanın Sonuçları” konulu çalışmayı sunmak üzere Uluslararası Katılımlı Duyu Bütünleme Sempozyumunda konuşmacı olarak yer almıştır. Bunun yanında kabul edilen bildirilerini sunmak üzere Mayıs 2018 tarihinde Güney Afrika, Cape Town’da Dünya Ergoterapi Kongresinde (WFOT, 2018) yer almıştır.  

 

Mezuniyeti sonrasında Sense On bünyesinde aktif bir şekilde pediatrik popülasyon ile çalışmaya başlamıştır. Dr. Fzt. Aymen Balıkçı’nın geliştirdiği H.E.P Modeli (Homeostasis – Enrichment- Plasticity) yaklaşımında Asistan Eğitmen olarak görev almaktadır.

 

Mezuniyet Öncesi ve Sonrası Süreçlerde Tamamladığı Eğitimlerden Bazıları:

  • Nöromotor Bozukluklarda Ekolojik Perspektif (H.E.P) – Asistan Eğitmen
  • Uluslararası Ayres Duyu Bütünleme ® Sertifika Programı (CLASI) 
  • Bebeklerde Duyusal Fonksiyonlar (TSFI testi uygulayıcısı) – Dr. Fzt. Aymen Balıkçı
  • Praksi için Klinik Değerlendirme ve Pratik Müdahaleler – Dr. Teresa May-Benson
  • Perception Action Approach (1&2) – Elaine Becker, Lisa N. Scher
  • DIR Floortime – Rosemary White

İletişim Bilgileri:

Mail: duygudemirbaass@gmail.com / ergduygudemirbas@gmail.com

Çalıştığı Kurum: Sense On Pediatrik Terapi Merkezi

Ergoterapist Duygu Demirbaş hakkında detaylı özgeçmişe ulaşabilirsiniz:

duygu_demirbas_ot_msccand._24595.pdf

 

 

 

 

 

Paylaş

Eğer araştırırken ulaştığınız sonuçlardan memnun kaldıysanız, bunları başka ihtiyaç sahipleri de okusun onlar da faydalansın derseniz,
lütfen paylaşmaktan çekinmeyin.
 
Paylaşılan bilgi kendisini dinamik tutar. Ve tabii ki bilgi paylaşıldıkça çoğalır. Teşekkürlerimizle...