Tuğçe BUĞDAY / Ergoterapist - Psikolog

1997 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 2015 yılında Bahçelievler Anadolu Lisesi (İngilizce) ‘nden mezun olduktan sonra Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ergoterapi Bölümünü burslu olarak kazanmıştır. Lisans eğitiminin 2.senesinde İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü ile Çift Anadal Programına başlamıştır. 2019 yılında “Okul Öncesi Dönemde Somatodispraksi ve Vizüeldispraksi Paternlerine Sahip Olgunun Ergoterapi Süreci ve Akademik Becerilerini Geliştirme” adlı mezuniyet projesi ile lisans eğitimini tamamlamıştır. 2018 yılından itibaren İstanbul Üniversitesi 2. Üniversite programı dahilinde Çocuk Gelişimi lisansına başlamıştır.

Ergoterapist Tuğçe Buğday, öğrencilik yıllarında çeşitli devlet hastaneleri, rehabilitasyon merkezleri, huzurevlerinde yaptığı stajlar ve aldığı klinik eğitimlerin yanı sıra ek olarak yaptığı gönüllü çalışmalar ile sürekli olarak kendisini geliştirmiştir. Lisans sürecinde Dr. Fzt. Aymen Balıkçı’nın geliştirdiği H.E.P Modeli (Homeostasis- Enrichment- Plasticity) eğitimini tamamlamıştır. 2019 yılında 6 modülden oluşan Uluslararası CLASI- Ayres Duyu Bütünleme sertifika programını tamamlamıştır. Uluslararası geçerlik ve güvenirliği olan Bebeklerde Duyusal Fonksiyonları Değerlendirme (TSFI) Testi'ni Aymen Balıkçı'dan almıştır. 2020 yılında Profectum eğitmenlerinden olan Rosemary White ile DIR/Floortime Eğitimine başlamıştır. 

Lisans sürecinde ve sonrasında çeşitli sempozyum ve kongrelere katılmış olan Ergoterapist Tuğçe Buğday, çeşitli Uluslararası kongrelerde poster sunumları ile yer edinmiştir. Pediatri alanında eğitimler alarak pediatrik popülasyonla çalışmaya karar vererek mezun olur olmaz Çorlu Marmaram Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Ergoterapist olarak göreve başlamıştır. Şu anda Otizm spektrum bozukluğu, serebral palsi, öğrenme güçlüğü, motor gelişim geriliği  olan çocuklar ve riskli bebeklerle  çalışmaktadır. 

 

Erg. Tuğçe Buğday’ ın katıldığı kongre ve eğitim bilgilerine, iletişim bilgilerine, ayrıntılı özgeçmişine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

ergtugcebugday_01839.pdf

 

İletişim Bilgileri : 

Tel: 0545 905 09 38

E-mail: ergtugcebugday@gmail.com

 

 

 

 

 

 

Paylaş

Eğer araştırırken ulaştığınız sonuçlardan memnun kaldıysanız, bunları başka ihtiyaç sahipleri de okusun onlar da faydalansın derseniz,
lütfen paylaşmaktan çekinmeyin.
 
Paylaşılan bilgi kendisini dinamik tutar. Ve tabii ki bilgi paylaşıldıkça çoğalır. Teşekkürlerimizle...