Ergoterapistlerin çalışma alanları çalıştığı kişilerle ve bu kişilerin hayatlarında neler yaptığı ile bağlantılıdır.
 Çocuk ve gençlerde onların gelişimleri, hayata katılımları, sosyal olma durumları, eğitim/ akademik yatkınlıkları, fonksiyonel becerilerini arttırmak açısından çalışabilirken geriatrik bireylerde onların bağımsızlığı, hayata katılımları noktasında aktif rol almaları, evde oluşabilecek kaza durumlarını önleme durumları, anlamlı ve amaçlı aktivitelere katılmaları noktasında çalışabilirler.
Sağlık tanımından yola çıkarsak bedensel ruhsal ve sosyal anlamda tam bir iyilik hali olmasından dolayı ergoterapistler ruh sağlığı alanında, zaman yönetimi ve adaptasyon alanında, başa çıkma becerilerinin geliştirilmesinde, ilaç, para yönetimi gibi kişinin hayatını doğrudan etkileyebilecek alanlarda çalışabilirler.
Diğer alanlara göre bir nebze göz ardı edilen, çok değerli mesleki rehabilitasyon alanında yaralanma sonrası işe dönüşlerde ve ergonomik düzenlemelerde görev alırlar.
İş yeri düzenlemelerinde kaza riskini azaltarak, fiziksel ve ruhsal baskıyı azaltacak düzenlemeleri yapabilirler.

Paylaş

Eğer araştırırken ulaştığınız sonuçlardan memnun kaldıysanız, bunları başka ihtiyaç sahipleri de okusun onlar da faydalansın derseniz,
lütfen paylaşmaktan çekinmeyin.
 
Paylaşılan bilgi kendisini dinamik tutar. Ve tabii ki bilgi paylaşıldıkça çoğalır. Teşekkürlerimizle...